مجله آموزشی

آموزش نحوه استفاده از چسب موکت

طرز استفاده از چسب موکت

طریقه استفاده از چسب موکت به چه صورت است؟ شاید تصور کنید که موکت ها کاربرد سابق را ندارند و این روزها استفاده آن ها کمتر شده است. اما موکت ها اخیرا به دلیل داشتن طرح ها و رنگ های متنوع بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و حتی در مکان های تجاری و اداری نیز از این محصول استفاده می شود. یکی از مهم ترین مراحل نصب موکت استفاده از چسب موکت می باشد. بهتر است نصب موکت را جدی بگیرید و اگر طرز استفاده از چسب موکت را نمی دانید در این بخش با ما همراه باشید.

طرز استفاده از چسب موکت

برای اینکه بتوانید از چسب موکت استفاده کنید می بایست مراحلی را طی کنید تا از نتیجه کار اطمینان داشته باشید. برخی از مراحل استفاده از چسب موکت به شرح زیر می باشد:

اندازه گیری دقیق: قبل از شروع کار لازم است محیطی که قصد دارید برای آن موکت نصب کنید به طور دقیق اندازه گیری کنید. میزان چسبی که نیاز دارید در این بخش مشخص می شود. طول فضا و سپس عرض فضا را مشخص کنید. اغلب توصیه می شود موکت بیشتری بخرید تا اگر مقداری از کار آسیب دید و یا خراب شد بتوانید آن را جایگزین کنید.

کف زمین را تمیز کنید: قبل از اعمال چسب و نصب موکت لازم است کف را تمیز کنید. بهتر است از تمیز بودن سطوح اطمینان حاصل کنید. در غیر اینصورت شاهد از بین رفتن چسبندگی اولیه چسب خواهید شد. اگر سطح مورد نظر تمیز نیست آن را تمیز کنید و حتما آن را خشک کنید و سپس از چسب استفاده کنید.

طرز استفاده از چسب موکت

طرز استفاده از چسب موکت

انتخاب کف مناسب: برای دانستن طرز استفاده از چسب موکت باید بدانید که بر روی چه سطوحی می توان از چسب استفاده کرد. سطوحی مانند بتن، چوب سخت، لمینت، وینل و کاشی به طور کامل می توانند از چسب موکت استفاده کنند.

تهیه مواد لازم: در آخر مواد مورد نیاز را تهیه کنید و اقدام به نصب موکت نمایید. در نظر داشته باشید اگر در مورد نحوه نصب موکت و طرز استفاده از چسب موکت اطلاعاتی ندارید این کار را به دست کسانی که در این زمینه تجربه دارند بسپارید.

نکات مهم پیش از استفاده از چسب موکت

  • هنگامی که چسب را اعمال می کنید، ممکن است با حرکت بر روی آن تکان بخورد و ظاهر نامنظمی را برای شما به وجود بیاورد. برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است از یک چسب با کیفیت و با دوام استفاده کنید تا تکان های موکت، موجب خراب شدن کارتان نشود.
  • استفاده از چسب های حساس به فشار اغلب نتیجۀ خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین لازم است چسب را به طور کاملا یکنواخت بر روی کف مورد نظر پخش کنید؛ در غیر این صورت شاهد پستی و بلندی های بسیاری بر روی زمین خواهید بود که علاوه بر ظاهر ناخوشایند، احساس بدی به شما منتقل خواهد کرد.
  • شما باید ابتدا غلطک مناسب را انتخاب کنید و چسب را با استفاده از غلطک یا کاردک های مخصوص بر روی سطوح پخش کنید تا نتیجۀ خوبی در دست داشته باشید. یکی از نکات بسیار مهم در طرز استفاده از چسب موکت، نحوۀ پخش کردن آن است که به صبر و حوصلۀ بسیار زیادی احتیاج دارد. در صورتی که به خوبی پخش نشود، شاهد نتیجۀ بدی خواهید بود و تمام زحماتتان هدر خواهد رفت.
نکات مهم پیش از استفاده از چسب موکت

نکات مهم پیش از استفاده از چسب موکت

  • پس از اعمال هر قسمت، بهتر است کمی صبر کنید تا خشک شود تا حین چسباندن بقیۀ قسمت ها تکان نخورد. اغلب چسب ها ابتدا به رنگ شیری هستند و پس از خشک شدن شفاف خواهند شد. حدودا ۲۰ دقیقا زمان برای خشک شدن آن ها کافی است. اگر هوا در جریان باشد، ممکن است این زمان کاهش پیدا کند.
  • از آن جایی که چسباندن چسب های مایع و پخش کردن آن ها کار نسبتا دشواری است؛ اگر در آن مهارت ندارید توصیۀ ما این است که به هیچ عنوان ریسک نکنید. تنها باید نوع چسب خود را تغییر دهید.
  • جالب است بدانید که چسب های اسپری شکلی هستند که شما را از دردسر پخش کردن چسب های مایع رها می سازند. چسب های اسپری شکل، درست مانند اسپری عمل می کنند و پخش کردن آن ها بسیار ساده است. شاید فکر کنید که چسبندگی نسبتا ضعیف تری نسبت به نمونه های مایع دارند؛ اما اصلا چنین نیست. چسبندگی هر دو نوع چسب بسیار بالاست و شما باید با توجه به مهارت و نیازتان، یکی از آن ها را برای استفادۀ خود انتخاب کنید.

سفارش موکت

در این مقاله به آموزش نحوه استفاده از چسب موکت پرداختیم. اگر می خواهید موکت مورد نظر خود را سفارش دهید و آن را نصب کنید می توانید به وب سایت آیریس موکت مراجعه کنید و بهترین گزینه را برای خانه و یا مکان تجاری خود انتخاب کنید. شما می توانید ارزان ترین موکت را از این مجموعه خریداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *