مجله آموزشی

روش های از بین بردن لکه از روی موکت

روش های از بین بردن لکه از روی موکت

در این مقاله با روش های از بین بردن لکه از روی موکت آشنا خواهید شد. یکی از سوالاتی که در ذهن خانم های خانه دار پیش می آید این است که چطور لکه های مختلفی را که بر روی موکت خود افتاده است را پاک کنیم؟ باید از چه روش هایی استفاده کنیم که حتی جای لکه بر روی موکت نماند. ماندن لکه علاوه بر این که موکت را زشت و بد ظاهر می کند آسیب های دیگری هم می رساند. پس به همین دلیل است که باید از به وجود آمدن این لکه ها جلوگیری کنید و یا با روش هایی آشنا باشید که لکه ها را به راحتی از بین ببرد.

روش های از بین بردن لکه از روی موکت

برای هر خانه ای داشتن موکت بسیار خوب است و مزایا مختلفی دارد. موکت علاوه بر تنوع رنگی که  آرد از جنس های مختلفی هم درست می شود که اگر لکه و یا کثیفی بر روی آن ها دیده شود باید با توجه به جنس آن موکت و محتویات لکه بررسی کنید و آن را پاک کنید. درست است که میتوانید موکت را بشویید و لکه را از بین ببرید اما این مورد فقط برای لکه هایی است که با آسانی پاک شوند مانند لکه چای. ممکن است یک سری لکه ها مانند جوهر با شست و شو بدتر شوند و حتی کل موکت شما را بگیرد پس در این مورد باید با حواسی جمع و اطلاعات دقیق و روش های از بین بردن لکه از روی موکت، موکت خانه خود را پاکسازی کنید. از آنجایی که میدانید موکت ها قسمت های زیادی از خانه را پر میکند و مطمئنا در معرض لکه ها قرار می گیرد. شما برای پاک کردن هر لکه باید به طور حتم با توجه به نوع لکه و آلودگی اقدام کنید و بهترین راه را برای از بین بردن آنها استفاده کید.

از آنجایی که میدانید موکت ها قسمت های زیادی از خانه را پر میکند و مطمئنا در معرض لکه ها قرار می گیرد. شما برای از بین بردن لکه از روی موکت باید به طور حتم با توجه به نوع لکه و آلودگی اقدام کنید و بهترین راه را برای از بین بردن آنها استفاده کنید و روش های صورت زیر است:

روش های از بین بردن لکه از روی موکت

روش های از بین بردن لکه از روی موکت

پاک کردن لکه های چای و قهوه از روی موکت

لکه های چای و قهوه بیشترین لکه هایی هستند که در حوادث ساده بر روی موکت و فرش ها ریخته میشوند آسان ترین راه برای از بین بردن این لکه ها استفاده از مقدار کمی ماءالشعیر بر روی آن لکه بریزید و با دستمال مرطوب بر روی آن بکشید و با تکرار این کار لکه ها پاک خواهد شد.

از بین بردن لکه های روغن و جوهر از روی موکت

برای پاک کردن لکه هایی مثل جوهر میتوانید از شیر و ماست استفاده کنید. مقدار کمی شیر و یا ماست بر روی لکه ریخته و باید بسیار مواظب باشید که جوهر بیشتر پخش نشود و سپس آن را از روی موکت بردارید. همچنین می توانید برای لکه های جوهر از الکل سفید هم میتوانید استفاده کنید. برای پاک کردن لکه روغن از محلول شیر و پدر ذرت استفاده کنید تا لکه های چربی را به خوبی جذب ارد کند.

پاک کردن لکه ی سس از روی موکت

لکه سس یکی از ضروری ترین لکه ها است که به سرعت باید از روی موکت پاک شود اگر به سرعت وارد عمل شوید لکه راحت تر پاک می شود. اول از همه باید قاشق سس را از روی موکت به آرامی طوری که پخ نشود بردارید، بعد با کمک نوشابه و مایع ظرفشویی لکه را تمیز کنید.

پاک کردن لکه های مواد آرایشی و لاک

لکه های آرایشی کمی سرسخت هستند و باید برای پاک کردن آن ها حوصله داشته باشید و زمان بگذارید. برای پاک کردن این لکه ها از روی موکت از استون قوی و محلول رنگ بردار استفاده می شود. باید برای پاک کردن کامل این لکه ها چند بار این کار را انجام دهید. این روش بهترین گزینه برای از بین بردن لکه از روی موکت است.

حذف لکه آدامس از روی موکت

برای حذف کردن لکه آدامس از روی موکت باید از یخ استفاده شود. به مدت یک دقیقه یخ را بر روی آدامس موکت گذاشته و بعد از اینکه سفت شد آن را با یک چاقو از روی موکت بتراشید. مواظب باشید گرما به آدامس نخورد وگرنه پاک کردن آن سخت تر خواهد شد. این روش گزینه مناسبی برای از بین بردن لکه از روی موکت است.

روش های از بین بردن لکه از روی موکت

روش های از بین بردن لکه از روی موکت

پاک کردن لکه شمع از روی موکت

اگر بر روی موکت شما شمع ریخت از دو روش می توانید برای از بین بردن لکه از روی موکت استفاده کنید. 1_ میتوانید از یخ برای سفت کردن لکه شمع استفاده کنید و آن را از روی موکت بردارید. 2_ می توانید از اتو استفاده کنید . ابتدا اتوی داغ را بر روی موکت کشیده و با آب شدن لکه ها با یک کارد همزمان بر روی بکشید تا کاملا پاک شود . مواظب باشید لکه را پخش نکنید.

از بین بردن زنگ زدگی از روی موکت

برای پاک کردن لکه های زنگ زدگی از روی موکت باید از نوشابه استفاده کنید. نوشابه را بر روی یک تکه از پارچه بریزید و برروی لکه به آرامی ضربه بزنید. شما میتوانید از مخلوط آب و سرکه و اسپری کردن آن بر روی موکت استفاده کنید و حتی می توانید یک تکه اسفنج بر روی لکه قرار دهید تا مواد را به خوبی جذب کند.

بهترین محلول برای پاک کردن لکه از روی موکت

سرکه ی سفید و نمک محلول جادویی هستند و همچنین سرکه سفید و ترکیب ان با آرد ذرت معجزه خواهد کرد و انواع لکه را از روی موکت شما به طوری که اثری از آن نماند پاک می کند. شما باید محلول را بر روی لکه موکت ریخته و پس از چند دقیقه با یک دستمال سفید آن را پاک کنید. لکه بدون آسیب رساندن به بافت موکت به آسانی پاک می شود. لازم به ذکر است حتما هنگام این کار نکات ایمنی، دستکش، ماسک و عینک زده تا از وارد شدن خطرات احتمالی به بدن جلوگیری شود. برای از بین بردن لکه از روی موکت حتما این روش را امتحان کنید.

مهم ترین دلایل پاک کردن لکه ها از روی موکت

برای از بین بردن لکه از روی موکت باید اطلاعات لازم را درباره روش های از بین بردن لکه از روی موکت داشته باشید. میخواهیم بدانیم با این روش ها برای چه باید لکه ها را هرچه سریع تر از روی موکت پاک شود:

  •         جلوگیری از پوسیدگی موکت و فرش
  •         جلوگیری از بیماری های احتمالی
  •         جلوگیری از بوی نامطبوع

با آیریس موکت میتوانید بهترین نقش و رنگ را به خانه های خود داده و بدانید برای از بین بردن انواع لکه از روی این موکت های عالی چه کار هایی باید انجام دهید. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت آیریس موکت مراجعه کنید و یا با ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *