مجله آموزشی

موکت طرح دار یا ساده؟ نکات مهم پیش از خرید

موکت طرح دار یا ساده؟

موکت طرح دار یا ساده؟ کدام یک بهتر است؟ این که چه نوع موکتی انتخاب کنید به مولفه های مختلفی وابسته است. بسیاری از مشتریان در میان انتخاب موکت های ساده و طرحدار کمی مردد هستند و نمی دانند که کدام گزینه برای آن ها بهتر است. در این مقاله می خواهیم در مورد این دو نوع موکت و مزایا و معایب هر یک به صورت جداگانه به بحث و بررسی بپردازیم. اگر شما نیز نمی دانید موکت طرح دار یا ساده کدام برای شما بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

وقتی در ابنترنت به دنبال موکت هستید مسلما دوست دارید که بهترین موکت را برای خود انتخاب کنید. تصاویر مختلفی برای موکت در وب سایت آیریس موکت وجود دارد که طبیعتا انتخاب از میان ان ها ممکن است کمی سخت باشد. بزرگترین اختلاف در ابتدای خرید میان موکت طرحدار یا ساده می باشد. مردم نمی دانند که کدام می تواند اتاق و پذیرایی خانه را بهتر جلوه دهند بنابراین تصمیم گیری برای خرید سخت می شود.

موکت طرح دار یا ساده؟

اولین موکتی برای خریداران موکت پیش می اید این است که موکت طرح دار یا ساده؟ کدام را خریداری کنند؟ این مسئله می تواند با توجه به چندین مولفه مختلف و مهم در نظر گرفته شود. در این بخش می خواهیم پیش از انتخاب موکت طرحدار یا ساده شما را با نکاتی مهم آشنا کنیم.

نوع کاربرد موکت را مشخص کنید.

کاربردی که موکت طرحدار یا ساده دارد می تواند متفاوت باشد. با توجه به اینکه قرار است در خانه و یا محیط کاری استفاده شود تعیین می شود. به طور مثال برای محیط کاری به سمت طرح های ریز بروید. این موضوع سبب می شود که فضا بسیار بهتر به ظر برسد و کثیفی های ریز نیز در محیط کار دیده نشود.

موکت طرح دار یا ساده؟

موکت طرح دار یا ساده؟

فضای مورد استفاده 

فضایی که موکت در آن استفاده می شود نیز اهمیت دارد. مثلا اگر قرار است از موکت در پذیرایی استفاده کنید موکت بدون طرح را استفاده کنید که محیط را دلباز تر نشان دهد. اما برای موکت اتاق کودک می توانید از طرح های کارتونی که کودکان به آن علاقه مند می باشند استفاده کنید.

ابعاد فضا را در نظر بگیرید

معمولا اتاق ها دارای فضای کوچکی هستند بهتر است از موکت های ساده استفاده کنید که اتاق را شلوغ نشان ندهد. این در حالی است که برای اتاق هایی با ابعاد بزرگ از رنگ های تیره هم استفاده کنید.

رنگ موکت را با توجه به دکوراسیون انتخاب کنید.

رنگ موکت اهمیت زیادی در ساده و یا طرحدار بودن آن دارد. بسیاری از رنگ هایی که خنثی و یا سرد هستند می تواند گزینه های خوبی برای موکت های طرحدار باشند. این در حالی است که موکت هایی با رنگ های جیغ و شاد بهتر است.

مزایای موکت طرحدار چیست؟

مزایایی که یک موکت طرحدار در می تواند داشته باشد شامل موارد مختلفی است. این مزیت ها می تواند برای هر کس متفاوت باشد. اما در صورتی که بیان موکت طرح دار یا ساده؟ مانده اید بهتر است نمونه تصاویر مختلفی از آن را مشاهده کنید. موکت های طحدار می توانند فضای بهتری را برای خانه ایجاد کنند و در دکوراسیون محیط کمک بیشتری می کنند. این موکت ها شباهت زیادی به فرش دارند و به همین دلیل بسیاری از مردم ترجیح می دهند از موکت طرحدار استفاده کنند. از سوی دیگر معمولا در رفت و آمد احتمال آشغال ریختن بیشتر است. توصیه می کنیم از موکت طرحدار استفاده کنید تا آشغال های ریز در آن دیده نشود.

معایب موکت طرحدار چیست؟

موکت طرحدار در عین داشتن مزایا معایبی را نیز با خود به همراه دارد. اولین ایراد این نوع موکت در تنوع آن می باشد به طوری که برای انتخاب یک طرح ممکن است سردرگم شوید و ندانید که چه طرحی را باید انتخاب کنید. موکت های طرحدار برای فضاهای کوچک نیز دردسرساز می باشند چرا که محیط را کوچکتر و شلوغ تر نشان می دهند.

مزایای موکت ساده چیست؟

پیش از انتخاب موکت طرح دار یا ساده می بایست ابتدا مزایای موکت های ساده را نیز بدایند. در هر فضایی می توانید از موکت های ساده استفاده کنید و به راحتی آن را با دکوراسیون منزل و یا محیط کار خود ست کنید. رنگ موکت ساده نیز اهمیت زیادی دارد به همین سبب دقت کنید که بهترین رنگ موکت ساده را انتخاب کنید.

معایب موکت ساده چیست؟

اما موکت‌های ساده نیز دارای معایبی می‌باشند. به طور مثال اگر دکوراسیون محیط درست نباشد، موکت‌های ساده می‌توانند از زیبایی اتاق کم کنند. از سوی دیگر نیز اگر موکت‌های ساده در فضایی باشند که دائماً در آن‌ها تردد صورت می‌گیرد، امکان کثیف شدن آن‌ها بسیار زیاد خواهد بود.

موکت طرح دار یا ساده؟ کدام بهتر است؟

در خصوص مزایا و معایب موکت طرح دار یا ساده به بحث و بررسی پرداختیم این اطلاعات به شما کمک می کند تا با راحت تر بتوانید برای فضای مورد نظر خود موکت خریداری کنید. برای کسب اطلاعات و یا مشاهده انواع موکت طرح دار یا ساده می توانید به وب سایت آیریس موکت مراجعه کنید و پس از مشاهده انواع مدل ها بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *