مجله آموزشی

لیست قیمت انواع موکت ورودی ساختمان

موکت ورودی ساختمان

موکت ورودی ساختمان را در بسیاری از ساختمان ها و آپارتمان ها دیده اید. این بخش اولین و اخرین جایی است که مردم هنگام ورود و خروج بر روی آن پای می گذارند و انتخاب یک کفپوش و یا موکت مناسب و می تواند یک تاثیر ماندگار در ذهن مردم ایجاد کند. آمارها نشان می دهد بخش عظیمی از آلودگی های داخل ساختمان ها از طریق کفش وارد می شود و در صورتی که از این کار جلوگیری نشود ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید و انواع آلودگی ها وارد ساختمان شود

نصب یک موکت ورودی ساختمان می تواند این مشکل را حل کند. این کار باعث می شود بخش زیادی از آلودگی ها و باکتری ها در بدو ورود به موکت بچسبند و کف کفش شما تمیز شود. همچنین بدین صورت نظافت ساختمان هم به صورت قابل توجهی رعایت می شود. برای خرید و یا دریافت قیمت انواع موکت روی لینک کلیک کنید.

مناسب ترین موکت برای ورودی ساختمان

موکت ورودی ساختمان هم برای منازل و هم برای ادارات استفاده می شود. این موکت ها برای هر ساختمانی و با هر تاسیساتی قابل نصب می باشد. یکی از بهترین موکت ها برای ورودی ساحتمان موکت تایل است که موکت تجاری و هتلی نیز محسوب می شوند. شما می توانید این نوع موکت را با مناسب ترین قیمت از آیریس موکت خریداری کنید.

مناسب ترین موکت برای ورودی ساختمان

مناسب ترین موکت برای ورودی ساختمان

خرید موکت ورودی ساختمان

اگر تصمیم خود را گزفته اید و قصد خرید موکت برای ورودی ساختمان را دارید پیشنهاد می کنیم در ابتدا برخی از نکات را رعایت کنید تا مناسب ترین گزینه را خریداری کنید و از انتخاب خود اطمینان داشته باشید. برای این کار ذکر چند نکته ضروری است:

فضای ورودی را ارزیابی کنید

نصب یک موکت ورودی ساختمان اشتباه می تواند شما را از خرید پشیمان کند. برای ارزیابی می بایست اندازه و شکل فضا را بررسی کنید. برخی از موکت ها برای منازل استفاده می شود و میزان عبور و مرور کمی دارند اما برخی از آن ها برای ادارات است و می بایست از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار باشند. توجه کنید که از موکت هایی استفاده کنید که کیفیت بالایی داشته باشند. همچنین در صورتی که ورودی ساختمان فضای باز است برای زمستان می بایست فکر بهتری داشته باشید.

طول را در نظر بگیرید

برخلاف فضاهای خانگی برای انتخاب موکت ورودی ساختمان، مردم تمایل ندارند قبل از ورود به فضاهای عمومی و تجاری پاهای خود را پاک کنند. بنابراین ، یک حصیر ورودی باید به اندازه کافی بلند باشد تا رطوبت را جذب کرده و در هنگام عبور مردم از آن خاک را از بین ببرد. پیش بینی شده است که حداقل شش قدم به دام می افتد و به طور موثر خاک، آوار و رطوبت را از بین می برد. هنگام تعیین موکت های ورودی برای هر دو قسمت داخلی و خارجی، باید قانون شش مرحله ای را بخاطر بسپارید.

از موکت تایل استفاده کنید

در حالت ایده آل، از موکت تایل، باید در یک مرکز استفاده شود. با استفاده از سه مورد موکت ورودی، به جای فقط یک راه حل، این امکان را برای مشاغل فراهم می آورد تا از فضای داخلی خود بهتر محافظت کنند زیرا با ورود افراد به ساختمان، خاک، گردو غبار و رطوبت بیشتری برداشته می شود. اگر نمی توان از موکت اولیه استفاده کرد، ضروری است که ثانویه بطور صحیح نصب شود تا از تمیز ماندن فضا اطمینان حاصل شود. به عنوان مثال ، موکت های تایل برای موکت های ورودی ثانویه ایده آل هستند.

خرید موکت ورودی ساختمان

خرید موکت ورودی ساختمان

ویژگی های موکت ورودی ساختمان

زمانی که نوبت به انتخاب موکت می رسد می بایست موارد مختلفی را در نظر بگیرید تا انتخاب درستی داشته باشید و از نتیجه کار اطمینان حاصل کنید. به این منظور بهتر است برخی از ویژگی های موکت ورودی ساختمان را بدانید.

  • فضای مورد استفاده

بسیار اهمیت دارد که بدانید برای چه متراژ از فضای منزلتان به موکت نیاز دارید. اگر قرار است تمام فضای خانه را با موکت بپوشانید؛ قبل از اینکه به اولین فروشگاه برای خرید بروید بهتر است اندازه گیری دقیقی انجام دهید تا به هنگام نصب، دچار مشکل نشوید.

  • انتخاب نوع موکت

یکی از موارد و معیارهای مهم در خرید موکت ورودی ساختمان انتخاب نوع آن است. موکت ها از نظر الیاف، بافت، طرح و… در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند. برخی از موکت ها بسیار نرم هستند و الیاف بلندی دارند، بنابراین برای اتاق کودکان بسیار مناسب هستند اما برخی دیگر پرز های متوسط داشته و معمولا به عنوان موکت ورودی ساختمان از آن ها استفاده می شود. با این وجود انتخاب آن بیشتر سلیقه ای است و می توان از موکت هایی با الیاف بلند هم برای این کار ، استفاده کرد.

  • مقاوم در برابر سرخوردن

اگر قرار است از موکت ها برای کفپوش منزل تان استفاده کنید؛ باید ایمنی لازم را برای شما فراهم کنند. به همین دلیل توصیه می شود از موکت هایی که ضریب اصطکاک حرکتی بالایی دارند، استفاده کنید. این ضریب توسط آزمایشگاه تایید شده و توسط کارخانه سازنده ، اعمال می گردد. ضریب اصطکاک حرکتی با حروف DS نمایش داده می شود. بنابراین اگر قرار است موکت روی سرامیک انداخته شود؛ باید از حرکت آن پیشگیری شود. به همین دلیل توصیه می کنیم به هنگام خرید موکت به علامت اختصاری حک شده روی آن، توجه داشته باشید.

  • میزان عایق بودن

چنانچه منزل شما دارای سیستم گرمایش از کف می باشد؛ موکتی را انتخاب کنید که حداقل میزان عایق بودن را داشت باشد تا به مرور زمان دچار آسیب نشود.

ویژگی های موکت ورودی ساختمان

ویژگی های موکت ورودی ساختمان

  • مقاوم در برابر نور

معمولا موکت هایی که برای ورودی ساختمان استفاده می شود در معرض نور قرار ندارند اما در صورتی که موکت در ساعاتی از روز در معرض نور خورشید است؛ بهتر است میزان پایداری آن را بسنجید. موکتی که در برابر نور به سرعت رنگ پریده شود، گزینه خوبی برای انتخاب نیست.
برای خرید موکت ورودی ساختمان علاوه بر معیار هایی که گفته شد نکات دیگری هم وجود دارد. مثل اینکه درجه مقاومت موکت نسبت به حرارت چقدر است و… اما معمولا معیارهای ذکر شده جزء مهم ترین مواردی هستند که باید به هنگام خرید موکت به آن ها ، توجه داشته باشید.

اهمیت وجود موکت در ورودی ساختمان

وجود موکت ورودی ساختمان باعث می شود آلودگی ها به هنگام ورود افراد به ساختمان تا حد زیادی کم تر و جذب موکت شود. به همین دلیل وجود آن می تواند هزینه های نظافت و نگهداری را هم کاهش دهد. در هر صورت ورودی ساختمان مکانی است که عبور و مرور زیادی از آنجا صورت می گیرد بنابراین بهتر است یک موکت مناسب در آن مکان، وجود داشته باشد. موکت ورودی ساختمان باید به صورتی باشد که قابلیت جذب رطوبت پاها را داشته باشد.

افراد با ورود به یک ساختمان می توانند آلودگی، خاک و گرد و غبار و رطوبت را به درون، منتقل کنند. به همین دلیل اهمیت وجود آن به وضوح، مشخص می شود. وجود موکت ورودی ساختمان باعث تمیز ماندن فضای داخلی می شود. درصورت بالا بودن تردد بهتر است از موکت های با دوام بالا ، محکم و ضخیم، استفاده شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *