مجله آموزشی

آموزش طریقه نصب موکت تایل

نکات مهم نصب موکت تایل

یکی از موکت هایی که برای ادارات استفاده می شود موکت تایل اداری می باشد که بسیاری از افراد با طریقه نصب موکت تایل آشنایی ندارند. این موکت در ابعاد و اشکال هندسی مختلفی تولید می شود و در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم می باشند. بنابراین بهترین گزینه برای محیط های پر رفت و آمد می باشد. این موکت ها به روش خاصی نصب می شوند که در این بخش می خواهیم در مورد روش نصب موکت تایل اداری صحبت کنیم.

ابزار مورد نیاز برای نصب موکت تایل

برخلاف موکت های رول شده که به دلیل عدم انعطاف پذیری به سختی نصب می شوند اما موکت های تایل به راحتی نصب می شوند. تنها با داشتن چند ابزار کاربردی می توانید آن را نصب کنید. برای نصب موکت تایل به شرح زیر می باشد:

  • موکت بر یا چاقوی تیز برای برش صحیح موکت
  • انواع چسب برای نصب موکت
  • سمباده برای از بین بردن چسب های اضافی
  • خط کش برای اندازه گیری
  • ماله برای پهن کردن چسب زیر موکت

مراحل نصب موکت تایل

استفاده از موکت تایل برای ادارت و شرکت های گزینه ای مناسب می باشد. این موکت شستشو و حمل راحتی دارد و به همین دلیل برای فضاهای بزرگ می توانید از آن استفاده کنید. روش نصب موکت تایل کمی متفاوت است که در این بخش می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. مراحب نصب موکت های تایل اداری به شرح زیر می باشد:

مراحل نصب موکت تایل

مراحل نصب موکت تایل

انتخاب طرح مورد نظر

پیش از کار باید طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. موکت های تایل مدل های متنوعی دارند و بهتر است در ابتدا مشخص شود که چه نوع طرحی را انتخاب کنید.

برداشتن وسایل بزرگ

بعد از انتخاب نوع چیدمان ، نوبت به برداشتن وسایل سنگین از سطح کار می­شود. مبلمان ، کنسول ، تخت، میز و.. از وسایل سنگین و بزرگ خانه هستند. برای نصب دقیق موکت، بهتر است تمام این وسایل به گوشه ه­ای از اتاق برده شوند، تا در حین کار مزاحمتی ایجاد نکنند.

آماده سازی کف اتاق

تمامی تورفتگی ها و یا برآمدگی های کف اتاق را صاف کنید. برآمدگی هایی که با استفاده از سیمان و یا گچ ایجاد شده است باعث مزاحمت در کار نصب موکت تایل می شوند. همچنین در صورتی که پیش از این برای نصب موکت قبلی از چسب استفاده شده است می بایست اثار چسب قبلی کاملا از بین رود.

تمیز کردن سطح کار

امروزه در بسیاری از موکت­ های تایلی از چسب مخصوصی استفاده شده است که به راحتی به کف اتاق می­چسبد. برای اینکه چسب به درستی عمل ­کند ، باید سطح اتاق عاری از هرگونه آلودگی و ذرات ریز باشد. با استفاده از جارو برقی می­ توان تمام سطح اتاق را از این ذرات پاک کرد.

نفوذناپذیر کردن سطح کار

بتن ، چوب ، کاشی و اکثر موادی که در کف اتاق به­ کار برده می­ شود ، متخلل هستند و موجب نفوذ آب به لایه­ های زیرین می ­شوند. نفوذ آب به درون آن­ها علاوه بر رشد کپک ، موجب تخریب لایه­ های زیرین می­شود. سیلر به عنوان یک لایه نفوذ ناپذیر ، مانع از عبور آب به سطح زیرین می­ شود. بنابراین قبل از نصب موکت تایل ، تمام کف اتاق باید با استفاده از سیلر نفوذ ناپذیر شود.

پیدا کردن مرکز اتاق

برای شروع می بایست مرکز اتاق مشخص شود. نصب موکت تایل از وسط اتاق شروع می شود و به صورن قرینه صورت می گیرد. برای پیدا کردن مرکز ابتدا دیواره های اتاق را اندازه گیری کنید و سپس وسط را پیدا کنید.

نصب اولیه موکت تایل

بهتر است قبل از نصب موکت به وسیله چسب ، موکت­ ها به صورت امتحانی و بدون چسب ، از مرکز نصب شوند. این کار موجب می­ شود تا ایرادات چیدمان مشخص شود و با ایجاد تغییرات کوچک ، بهترین نوع چیدمان تایل­ ها را به لحاظ ترکیب رنگ و طرح ایجاد کرد.

نصب نهایی موکت تایل

برای نصب نهایی می بایست از چسب برای چسباندن قطعات موکت به کف اتاق، استفاده کنید. ابتدا یک چهارم اتاق را مشخص کرده و از مرکز به سمت دیوار، شروع به چسباندن تایل ها کنید. این کار را تا جایی انجام دهید که مربع کاملاً پر شود. پس از آن، به سراغ قسمت‌ های دیگر اتاق رفته و به همین ترتیب تمامی سطح مورد نظر را پر کنید. ممکن است نیاز باشد بخش هایی از موکت اداری برای نصب، بریده شود. سعی کنید این کار را در پایان، انجام دهید.

نکات مهم نصب موکت تایل

نکات مهم نصب موکت تایل

نکات مهم نصب موکت تایل

برای نصب موکت تایل می بایست برخی از نکات را رعایت کنید تا نتیجه عالی داشته باشید. برخی از نکات مهم به شرح زیر می باشد:

  • برخی از موکت های تایل در پشت کار، چسب دارند. اگرچه نصب این نوع موکت ها آسان تر به نظر می رسد اما به دقت بالایی هم نیاز دارد.
  • موکت تایل برای مکان های پرتردد مثل اداره ها، مدارس و کتابخانه ‌ها، بیشترین کاربرد را دارد. چرا که در اثر راه رفتن مداوم دچار آسیب نمی شود.
  • ضد اشتعال بودن، عایق حرارت و صدا بودن، و سبک بودن برای حمل و نقل، از دیگر ویژگی ‌های مثبت موکت‌ های تایل، می باشد.
  • توصیه می‌شود موکت تایل را تنها از فروشگاه ‌های معتبر، خریداری نمایید.

هزینه نصب موکت تایل

نصب موکت تایل عموما توسط فروشنده صورت می گیرد. اگر موکت تایل اداری خود را سفارش داده اید می توانید از همان فروشگاه بخواهید که نصب آن را نیز برای شما انجام دهند. شما عزیزان برای خرید موکت و یا دریافت قیمت انواع موکت می توانید به وب سایت ایریس موکت مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *