مجله آموزشی

چمن مصنوعی برای استخر

مزایای چمن مصنوعی برای استخر

آیا به دنبال یک محصول ایده آل برای طراحی فضای اطراف استخرهای عمومی یا خانگی هستید؟ آیا از فواید چمن مصنوعی برای استخر می دانید؟ شنا یکی از محبوب ترین سرگرمی ها و ورزش ها به خصوص در روزهای گرم سال است که لحظات مفرح و شادی را به همراه دارد. طراحی استخر و زیباسازی فضای اطراف آن یکی از موضوعات مهم در معماری فضای بیرونی ساختمان های مختلف برای کاربری مسکونی و تجاری است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اگر به دنبال ایده ای هوشمندانه برای زیباسازی باغ خود یا طراحی محیطی امن در اطراف استخر ویلا هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در زیر قصد داریم محبوب ترین و پرفروش ترین محصولات طراحی فضای اطراف استخرهای عمومی و خانگی را معرفی کرده و مروری بر مزایای خرید این محصول داشته باشیم.

برای مشاهده لیست قیمت چمن مصنوعی کلیک کنید.

چمن مصنوعی برای استخر

استخرها یکی از بهترین مکان های تفریحی برای فرار از گرمای تابستان هستند. چه استخر خانگی باشد و چه استخر عمومی، تصور کنید که در یک بعد از ظهر زیبای تابستانی، پس از شنا و استفاده از استخر در خانه، روی چمن‌های سبز نرم قدم بزنید یا استراحت کنید. چه تجربه ای می تواند شیرین تر از این باشد؟ شاید استفاده از چمن طبیعی در اطراف استخر مشکلاتی مانند گل و لای و آلودگی به همراه داشته باشد.

اما خبر خوب این است که می توان از چمن مصنوعی برای استخر به عنوان جایگزینی برای چمن طبیعی استفاده کرد.چمن مصنوعی برای استخر جایگزین بسیار خوبی برای بتن سخت در اطراف استخرها می باشد. به دلایلی مانند نرمی، راحتی و نگهداری کم جایگزین خوبی میباشد. علاوه بر این، قیمت چمن مصنوعی برای استخر در مقایسه با انواع مصالح ساختمانی بسیار مقرون به صرفه تر است.

اطلاعات بیشتر: قیمت چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی

چمن مصنوعی برای استخر

چمن مصنوعی برای استخر

در سال های اخیر استفاده از چمن مصنوعی برای استخرها و به طور کلی محوطه سازی به ویژه در مناطق گرم کشور رواج زیادی یافته است. گرمایی که در ماه های تابستان در کشورمان تجربه می کنیم گاهی از 40 درجه سانتیگراد هم فراتر می رود و شکی نیست که چمن طبیعی در چنین شرایطی دوام نخواهد آورد یا نیاز به نگهداری زیادی دارد. این دلیل اصلی رشد تصاعدی استفاده از چمن مصنوعی در سال های اخیر است. نکته قابل توجه این است که با انتخاب چمن مصنوعی به عنوان یک وظیفه انسانی در مصرف آب نیز صرفه جویی می کنید و علاوه بر مزایای بسیار دیگر چمن مصنوعی برای استخر به محیط زیست خود کمک می کنید. در زیر به بررسی برخی از مزایای چمن مصنوعی برای استخر می پردازیم.

مزایای چمن مصنوعی برای استخر

بدون شک ترکیب چمن مصنوعی سبز با رنگ آبی استخر ترکیبی زیبا و دلنشین است. استفاده از چمن مصنوعی  برای استخر علاوه بر زیبایی ظاهری مزیت های دیگری نیز دارد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

نرمی و راحتی

تصور کنید بعد از شنای آرام به جای پا گذاشتن روی سنگ های داغ اطراف استخر، روی چمن های نرم و راحت قدم گذاشته اید. امروزه از فناوری های جدیدی در تولید چمن مصنوعی استفاده می شود که حتی نرم تر از چمن طبیعی است. پس از بیرون آمدن از استخر، می توانید تجربه ای خوشایند از استراحت روی چمن مصنوعی داشته باشید.

ایمنی بالا

ممکن است کودکان یا حتی بزرگسالانی را دیده باشید که در اطراف استخر می دوند تا به داخل استخر بپرند. اغلب به ما گفته می شود که وقتی روی عرشه استخر یا نزدیک آن هستید، آهسته راه بروید و از دویدن خودداری کنید. افتادن روی بتن سخت می تواند بسیار به شما آسیب برساند اما چمن مصنوعی با داشتن سیستم زهکشی مناسب در مقایسه با چمن طبیعی و همچنین سنگ و بتن لغزنده نبوده و احتمال آسیب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

سیستم زهکشی حرفه ای

چمن های مصنوعی دارای سیستم زهکشی عالی در قسمت پایینی هستند که می تواند هر آبی را که در مدت زمان کوتاهی از طریق سوراخ های تعبیه شده وارد چمن می شود، خارج کند. به طور طبیعی، هر چه آب سریعتر از چمن تخلیه شود، سریعتر چمن خشک می شود و خطر کمتری برای آن ایجاد می شود.

دوام و ماندگاری بالا

موادی که امروزه در تولید چمن مصنوعی استفاده می شود به گونه ای است که در برابر تردد زیاد افراد در اطراف استخرهای شلوغ بسیار مقاوم است. علاوه بر این، چمن مصنوعی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید نیز بسیار مقاوم است و تحت هیچ شرایطی محو نمی شود. با خرید طولانی مدت چمن مصنوعی برای استخر، محیطی زیبا و دلنشین را برای خود و سایر افراد ایجاد می کنید.

مزایای چمن مصنوعی برای استخر

مزایای چمن مصنوعی برای استخر

پاکیزگی و تمیزی

اگر از آن دسته افرادی هستید که بیشتر به تمیزی استخر خود اهمیت می دهید تا زیبایی آن، چمن مصنوعی برای استخر بهترین گزینه برای شما خواهد بود. چمن مصنوعی به دلیل ظاهر زیبای خود تاثیر زیادی در واضح نشان دادن محیط استخر دارد. علاوه بر این، تمیز کردن چمن مصنوعی نیز بسیار ساده است، فقط باید از جارو برای تمیز کردن سطح چمن مانند فرش استفاده کنید.اگر حیوان خانگی دارید، احتمالاً می‌دانید که وقتی روی چمن‌های طبیعی پا می‌گذارند و متعاقبا وارد خانه می‌شوند، چقدر خاک روی پنجه‌های آن‌ها جمع می‌شود. چمن مصنوعی بدون ایجاد کوچکترین آلودگی محیطی شاد را برای حیوان خانگی شما ایجاد می کند.

اطلاعات بیشتر: قیمت چمن مصنوعی برای پارکینگ

نداشتن مواد شیمیایی

مزیت نهایی استفاده از چمن مصنوعی برای استخرها این است که برای نگهداری آن به مواد شیمیایی مضر، کود یا آفت کش نیاز ندارید. استفاده از آفت کش های شیمیایی برای تازه نگه داشتن چمن طبیعی می تواند عوارضی را برای کودکان یا حیوانات خانگی شما ایجاد کند. علاوه بر این، چمن مصنوعی تحت تأثیر کلر یا مواد شیمیایی موجود در آب استخر قرار نمی گیرد و در صورت پاشیدن آب تغییر رنگ یا سفید نمی شود.

ویژگی های انتخاب چمن مصنوعی استخر

ارتفاع الیاف: هرچه ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بیشتر باشد، چمن مصنوعی در برابر سایش و پارگی و تردد زیاد مقاومت بیشتری خواهد داشت. ارتفاع بیشتر الیاف به این معنی است که چمن مصنوعی در شرایط گرمای شدید توزیع حرارت بهتری دارد و باید عمر مفید چمن مصنوعی برای استخر را افزایش دهد. علاوه بر این، هرچه الیاف طولانی تر باشد، تأثیر چمن بیشتر می شود (تا زمانی که تراکم مناسب چمن مصنوعی رعایت شود).

ارتفاع فیبر 20-45 میلیمتری انتخاب خوبی برای زیباسازی اطراف استخر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که هر چه چمن مصنوعی بلندتر باشد، ظاهر و احساس بهتری برای مصرف کننده دارد، اما از طرف دیگر نیاز به تمیز کردن بیشتری دارد.

تراکم الیاف: یک قانون کلی در مورد تراکم چمن مصنوعی وجود دارد. هر چه گیاه تراکم تر باشد، هم از نظر زیبایی و هم از نظر تأثیر، کیفیت آن بالاتر است. برای استفاده در اطراف استخر، حتما از چمن ضخیم و متراکم استفاده کنید. ارتفاع الیاف چمن تنها معیار نیست و تراکم کلی رشته های چمن مصنوعی در اطراف استخر بسیار مهم است. لحظه ای را که از استخر بیرون می آیید تصور کنید، قطعا پا گذاشتن روی یک بافت نرم با پاهای برهنه بسیار لذت بخش تر از قدم گذاشتن روی چمنی است که فقط سبز است و به اندازه کافی متراکم نیست.

کاربرد چمن مصنوعی در استخر

زیباسازی دور استخر: نصب چمن مصنوعی برای استخر، علاوه بر ایجاد ترکیبی چشم نواز در اطراف استخرها، ایمنی افراد را هنگام راه رفتن و حرکت در اطراف استخرها افزایش می دهد.

طراحی محوطه و مکان برای کنار استخر: با نصب چمن مصنوعی در اطراف استخرها می توانید محیطی سرسبز و دلنشین برای استراحت و نوشیدن یک لیوان چای پس از ساعت ها شنا ایجاد کنید.

قیمت چمن مصنوعی برای استخر

چمن مصنوعی در مدت زمان کوتاهی توانست مورد استقبال بسیاری از طراحان مطرح ایران قرار گیرد و حس طبیعت را به زندگی مردم بیاورد. این محصول در طرح ها و رنگ های متنوع برای مصارف مختلف از جمله محوطه سازی اطراف استخرها استفاده می شود. یکی دیگر از دلایل محبوبیت چمن مصنوعی قیمت مقرون به صرفه آن است. قیمت چمن مصنوعی استخر به دلیل ویژگی های منحصر به فرد آن از جمله مقاومت بالا در برابر تردد، مقاومت قابل قبول در برابر نور خورشید و کاهش دما باعث برتری این محصول نسبت به سایر کفپوش ها شده است.

همانطور که می دانید برخلاف چمن طبیعی، چمن مصنوعی محیطی سرسبز و دلپذیر با حداقل مراقبت و نگهداری ساده به شما می دهد. نکته این است که شما نمی توانید قیمتی کلی مانند قیمت چمن مصنوعی در نظر بگیرید. زیرا قیمت این محصول به عوامل مختلفی از جمله ارتفاع الیاف، نوع زیره، تراکم و اندازه چمن مصنوعی بستگی دارد. برای اطلاع بیشتر از قیمت چمن مصنوعی در استخر می توانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه آیریس موکت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان این مجموعه بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید چمن مصنوعی برای استخر خود را از آیریس موکت تهیه فرمایید. آیریس موکت بهترین ها را برای شما عزیزان میخواهد. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت آیریس موکت مراجعه کنید و یا با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *